Czym kierować się przy wyborze nosidełka?

Odpowiednia pozycja dziecka jest najważniejsza!

nosidelko-dla-dzieckaJednym z podstawowych kryteriów wyboru idealnego nosidełka dla niemowląt jest etap rozwoju, na jakim znajduje się dziecko. Wiele modeli nosidełek jest przeznaczonych dla dzieci powyżej czwartego miesiąca życia. Nosidełko powinno być skonstruowane w taki sposób, żeby nogi dziecka były szeroko rozstawione (pozycja „żabki”), tj. posiadały szeroki pas. Nóżki nie mogą zwisać i odbijać się od ciała noszącego. Pozycja niemowlaka podczas noszenia jest bardzo ważna. Dlatego, gdy wybieramy nosidełko, musimy zwrócić uwagę na to czy umożliwi mu ono pełne zgięcie kręgosłupa (np. gdy zaśnie). Przede wszystkim nie może wymuszać na dziecku wyprostowanej pozycji.  Ważny jest również zagłówek, który powinien dobrze chronić główkę i szyję. Ponadto nosidełko musi być wykonane z solidnego materiału. Ważne, by było dopasowane do osoby noszącej, by zapewnić dobre odciążenie barków. Warto sprawdzić, czy pasy nosidełka da się sprawnie i bez problemów regulować. Należy wybierać nosidełka o szerokich pasach, ponieważ takie nie wbijają się w nasze ciało podczas noszenia.

Co jest jeszcze ważne?

Myślisz, że nosidełko nie jest wam potrzebne? Pomyśl, ile rzeczy możesz zrobić bez potrzeby odrywania się od dziecka. Zakupy, lekkie sprzątanie czy nawet praca przed komputerem. Ponadto nosidełko jest lepsze od wózka w przypadku, gdy podróżujemy komunikacją miejską. Niemowlę cały czas znajduje się przy tobie. Noszenie dziecka wzmacnia między wami więź. Czuje się dzięki temu bardziej bezpieczne, a także jest bardziej spokojne. Siedzenie w nosidełku pozwala dziecku na oglądanie świata z wysokości, co później może korzystnie wpłynąć na jego wyobraźnię.

Zakup dobrego nosidełka nie jest trudny, o ile będzie się pamiętać o tych wszystkich rzeczach, które wymieniliśmy powyżej. Nosidełko z pewnością wam się przyda – szczególnie, gdy jeszcze drugiego szkraba prowadzicie za rękę.