Zdrowe i piękne zęby w każdym wieku – to możliwe, jeśli tylko o nie zadbasz

Stomatolodzy zalecają wizyty kontrolne w przedziale czasowym nie dłuższym niż 6 miesięcy od ostatniej wizyty. To pozwala na odpowiednio szybką reakcję, która umożliwi uniknąć długotrwałego leczenia.

Piękny uśmiech, idealnie białe zęby w każdym wieku – jest to wizja jak najbardziej możliwa do osiągnięcia, wystarczy trochę motywacji, chęci i samodyscypliny – bez niej systematyczne wizyty u dentysty nie mają racji bytu, a odwiedzanie stomatologa od święta nie przysienie oczekiwanych rezultatów, można nawet powiedzieć, że nie przyniesie żadnych efektów.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest odpowiednia higiena jamy ustnej, która – wbrew powszechnym poglądom – nie opiera się tylko i wyłącznie na szczotkowaniu zębów. Równie istotne jest nitkowanie oraz używanie nici dentystycznych. Samo to także nie wystarczy, sklep online DentalTree jest doskonałym miejscem, aby zaopatrzyć się w profesjonalne materiały dla stomatologów, które działają znacznie lepiej niż produkty dostępne w drogeriach.

Profilaktyka też jest ważna

Nie powinniśmy odwiedzać dentysty tylko i wyłącznie w momencie, kiedy coś zaczyna boleć – zwykle jest to moment, w którym interwencja dentysty będzie znacznie bardziej inwazyjna niż delikatne wyczyszczenie miejsca, w którym zaczęła się rozwijać próchnica. Najprawdopodobniej  zaistnieje konieczność wypełnienia powstałego ubytku plombą lub nawet leczeniem kanałowym.

Profilaktykę powinno się rozpocząć już w 2-3 roku życia. Zęby mleczne psują się znacznie szybciej niż zęby stałe, dlatego ważne jest szybkie reagowanie. Bardzo ważne jest również lakowanie zębów u dzieci, u których pojawiły się pierwsze trzonowce. Potrafią się one szybko psuć i prowadzić do niepotrzebnych problemów.

Profilaktyka nie powinna się także zakończyć na etapie lakowania. Stomatolodzy zalecają wizyty kontrolne w przedziale czasowym nie dłuższym niż 6 miesięcy od ostatniej wizyty. To pozwala na odpowiednio szybką reakcję, która umożliwi uniknąć długotrwałego leczenia.

W pewnym momencie, u każdego przychodzi on indywidualnie i jest uwarunkowany genetyką oraz trybem życia, stomatolog zaleci wizytę u higienistki, która przeprowadzi rutynowe zabiegi, mające na celu zapobiegnięciu rozwojowi chorób zębów i dziąseł, jak chociażby paradontoza. Zabieg higienizacji składa się z kilku etapów, które wykonane w całości z zastosowaniami do zaleceń higienistki stomatologicznej, pozwolą przywrócić naszemu uśmiechowi naturalne piękno.

Implantologia jako metoda przywrócenia zębom ich naturalnego piękna

Implantologia to dziedzina, która w XXI w. znacznie ułatwiła uzyskanie „hollywoodzkiego” uśmiechu i często pozwala ominąć niektóre dogodności, na jakie bylibyśmy skazani jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Niewielkie wady zgryzu, nierówne zęby i diastema, nie są już takim problemem jak wcześniej. Implanty są w stanie skutecznie ukryć te niewielkie wady bez konieczności noszenia aparatu ortodontycznego. Przy wyborze implantów przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiały dla stomatologów z jakich korzysta osoba wykonująca zabieg, im lepsza jakość, tym lepszy efekt.

To znacznie ułatwia osiągnięcie wymarzonego celu, jednak nie niweluje konieczności dbania o swoje zęby na co dzień. Im bardziej przyłożymy się do ogólnych zaleceń, tym lepsze efekty będzie można osiągnąć.