Mezoterapia i komórki macierzyste – nowa era leczenia łysienia

Ich stan odzwierciedla ogólną kondycję organizmu i często uzależniony jest od indywidualnych uwarunkowań genetycznych. Chociaż nie pełnią żadnej istotnej funkcji w organizmie, są bardzo ważnym elementem kształtującym nasz osobisty wizerunek. Ich brak wywołuje w nas dyskomfort psychiczny, wpływa na złe samopoczucie, a także zaniżoną samoocenę. Na rynku jest wiele kosmetyków, które sprawiają, że nasze włosy wydają się grubsze i gęściejsze. Jednak dają one krótkotrwałe efekty. W jaki sposób zatem radzić sobie z łysieniem, zakolami i przerzedzeniem włosów, aby efekty były długotrwałe i skuteczne?

Zabieg wykonuje się tylko raz a efekt jest natychmiastowy

Włos składa się z wystającej łodygi oraz korzenia, na którego końcu znajduje się cebulka. To właśnie ona wraz z brodawką włosa odpowiada za właściwe odżywianie, rozwój i wzrost włosa. Najpierw wzrasta, potem stopniowego obumierania, by w dalszej fazie wypaść. Naturalny jest również etap uśpienia, w którego czasie pusta cebulka zawiesza swoją aktywność. Im ten okres jest dłuższy, tym większe ryzyko, że kolejne włosy, które z niej wyrosną, będą słabsze lub w ogóle się nie pojawią.

Jedną z najskuteczniejszych i najnowocześniejszych metod leczenia łysienia, powstałego w wyniku długotrwałego zawieszenia aktywności cebulek jest mezoterapia z wykorzystaniem komórek macierzystych. Komórki te pobierane są z krwi danej osoby. Są one poddawane separacji w trakcie specjalnego procesu. W dalszej kolejności za pomocą cieniutkiej igły ostrzykuje się nimi skórę głowy. Leczenie łysienia komórkami macierzystymi jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym. W efekcie skóra głowy i jej przydatki ulegają pobudzeniu. Mezoterapia komórki macierzyste pobudzaj zarówno te uśpione cebulki, jak i buduje nowe, dzięki czemu następuje intensywny wzrost włosów. Mezoterapia Katowice zabieg taki przeprowadza w ciągu 15 – 20 minut.

Odnowa, regeneracja i odżywianie

Leczenie łysienia komórkami macierzystymi wskazane jest w przypadku osób z zaawansowaną utratą włosów, zakolami i przerzedzeniem włosów. Mezoterapia Katowice metodę tę wykorzystuje zarówno w leczeniu łysienia u kobiet, jak i mężczyzn. Głównym efektem zabiegu jest szybsze wyrastanie włosów, odnowa i regeneracja słabych i cienkich włosy, a także odżywianie. Włosy stają się mocniejsze, grubsze i bardziej gęste. Mezoterapia komórki macierzyste ma też inne właściwości. Z chwilą, gdy komórki przenikną do organizmu przekształcają się w keratynocyty odpowiadające za produkcję keratyny, białka będącego podstawowym budulcem łodygi i osłonki włosa. Dzięki temu włosy odzyskują połysk i gładkość.