Jak polubić okulary korekcyjne?

Pierwsza wizyta u lekarza okulisty, to dla wielu stresująca sytuacja. Na wieść o tym, że konieczne będą okulary korekcyjne, reagujemy bardzo różnie. Niektórzy są załamani i szybko szukają innych, dodatkowych sposobów zapewniających lepsze widzenie, jak soczewki kontaktowe czy zabieg laserowy. Dla innych to, że mają nosić okulary korekcyjne, jest czymś normalnym i określają je jako dodatkową ozdobę twarzy. A czym są dla ciebie okulary korekcyjne? Złem koniecznym czy lubianym elementem, podkreślającym twój styl? Niezależnie od odpowiedzi, warto docenić ten niewielki przedmiot, który pozwala nam widzieć z odpowiednią ostrością i wykonywać zwykłe, codzienne czynności.

Czy można polubić okulary? Dużo zależy od nastawienia i od tego, czy jesteśmy gotowi przełamać wewnętrzny opór do tego, by publicznie się w nich pokazać. O wiele łatwiej będzie je zaakceptować, gdy jak najlepiej dobierzemy szkła i oprawki. W tym celu warto wybrać się nie tylko do lekarza okulisty, ale również do optometrysty, który zajmuje się w doborem korekcji wad wzroku za pomocą okularów i soczewek kontaktowych. Specjalista ten precyzyjnie określi naszą wadę, dopasuje do niej szkła, dzięki czemu docenimy wartość ostrego widzenia. Porada tego specjalisty warta jest poniesienia dodatkowego wydatku, zwłaszcza, że kupując okulary Sirene możemy uzyskać dodatkowy rabat 50% zniżki na badanie wzroku u optometrysty. Taką przyjazną ofertę znajdziemy na stronie https://sireneeyewear.com/badanie-wzroku/.

Kiedy mamy już odpowiednio dopasowane do naszej wady wzroku szkła, trzeba zająć się elementem okularów, który jest najbardziej widoczny. Oprawka, bo o niej tu mowa, powinna być dostosowana przede wszystkim do kształtu twarzy, ale i do osobowości. Jeśli poświęcimy czas, by wyszukać optymalny wzór, skorygujemy w ten sposób niedoskonałości owalu naszej twarzy. Inne okulary zastosujemy przy wyrazistych rysach, inne przy okrągłych jej liniach. Istotny okazuje się też kolor i grubość oprawek. Te o jasnej i lekkiej konstrukcji, będą mniej obciążać, dodadzą lekkości i sprawdzą się u osób o drobnej budowie. Wyraziste kolory i mocniejsze kształty będą odpowiednie dla osób energicznych, które lubią się wyróżniać. Najlepszym sposobem na ocenienie, jaki fason będzie nam pasował, jest przymiarka różnych modeli i to w towarzystwie zaufanej osoby, która pomoże nam dokonać wyboru.

Okulary korekcyjne nie muszą być uciążliwym czy wstydliwym elementem garderoby. Jeśli zadbamy o ich kształt, jakość i wygląd będą nie tylko protezą oka, ale przede wszystkim naszą ozdobą.